background image
Üzletkereső

Mi az a természetes bőrápolás

A „zöld szépség” mozgalom felerősödésével egyre többen fontolgatják a természetes bőrápolási rutin kialakítását.Habár nincs meghatározva a „természetes bőrápolás” fogalma, ez a kifejezés általában azt jelenti, hogy ezeket a termékeket a természetben előforduló összetevőkből állítják össze, gyakran növényekből – például növényi olajokból.A természetes bőrápolás emellett alternatívát nyújt a szintetikus összetevőket tartalmazó termékekre – ezek laboratóriumban létrehozott összetevők, ilyen például a retinol.  

Milyen összetevőket kell keresnem/elkerülnöm?

A „természetes” feliratú bőrápolási termékek minimális mennyiségű szintetikus anyagot tartalmaznak, ideértve a szilikonokat, a szulfátokat és a parabéneket. A természetes összetevők általában növényi alapúak, és többnyire nincs hosszú, bonyolult kémiai nevük. A természetes összetevők általában illóolajok, ilyen például a levendula, a kamilla, a borsmenta és a grapefruit.

A természetes bőrápolás előnyei

A természetes összetevőket tartalmazó bőrápolási termékek igen megnyerőek fényűző illatuknak és textúrájuknak, valamint a bennük található gazdag növényi és gyümölcskivonatoknak köszönhetően. A természetes, növényi alapú összetevők általában rendkívül gazdagok esszenciális zsírsavakban és antioxidánsokban, amelyek a bőr feltöltésére és táplálására szolgálnak. Az a tény, hogy kevesebb toxikus vegyi anyagot tartalmaznak, a környezet számára is kedvező, mivel ezekből a vegyi anyagokból kevesebb jut az óceánba, megzavarva a tengeri élővilágot és az ökoszisztémákat.

Bizonyos szintetikus anyagok, például a parabének és a szulfátok, irritálják az érzékeny bőrt, ezért preferálják egyesek inkább a természetes alternatívákat.

Némi vita folyik arról, hogy a természetes bőrápolási termékek „biztonságosabbak” vagy kevésbé hatékonyak-e, mint szintetikus társaik. Megfelelő formula esetén a természetes összetevők nagyon hatékonyak lehetnek, bizonyos természetes olajok, például a levendula azonban reakciót válthatnak ki, különösen az érzékeny bőrön, így a természetesség nem mindig egyenlő a „biztonságossággal”.Hogy biztosra menjünk, érdemes olyan címkéket keresni, amelyeken fel van tüntetve, hogy a termék „hipoallergén”, „bőrgyógyászatilag tesztelt”, valamint „természetes”.

Hogyan tudom megállapítani, hogy egy termék természetes-e?

Az, hogy egy bőrápolási termék „természetes”, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a formulája 100%-ban természetes, hacsak ez az állítás a címkén nem szerepel. Tartalmazhat ugyanis szintetikus anyagokat, például tartósítószereket, hogy megakadályozza a termékben a penész vagy a baktériumok növekedését, de természetes összetevőknek kell alkotniuk a készítmény nagy részét.Egyes összetevők „természetes eredetűként” lehetnek feltüntetve. Ez általában azt jelenti, hogy az összetevőket kémiailag feldolgozták vagy finomították a laboratóriumban, és azok ilyenkor technikailag már nem „természetesek”, ugyanis feltöltésre kerültek, hogy a bőr maximálisan profitáljon belőlük.

A természetes bőrápolási termékeket sokféleképpen beépítheted a szokásos rutinodba, legyen szó arcolajról, bőrradírról vagy öregedésgátló szérumról.Lehetséges, hogy úgy találod, hogy bőröd inkább a szintetikus termékeket szereti.