background image
Üzletkereső

Kipirosodott bőr kezelése

Mi az a kipirosodott bőr?

A kipirosodás a bőr felhevült részein jelentkezik, és forró, viszkető és fájó érzete is lehet. A test bármely pontján előfordulhat, és szárazság vagy érdesség, visszerek és egyenetlen bőr kísérheti.

Mi okozza a bőr kipirosodását?

A bőrpírnak számos oka lehet, előjöhet a testmozgástól, a szégyenérzettől, a haragtól és a túlmelegedéstől is. Előfordulhat olyan bőrproblémák miatt is, mint az érzékenység, a szárazság és a rosacea, valamint előidézheti az alkoholfogyasztás vagy bizonyos gyógyszerek szedése is. A bőrpír egyes típusait meglehetősen könnyű kezelni, jég, hideg víz vagy kipirosodás elleni krém segítségével. Súlyosabb, tartósabb esetekben speciális kezelésre lehet szükség.

Hogyan lehet megnyugtatni a kipirosodott bőrt?

Ha vörös és forró a bőröd például edzést követően, vagy nagyon forró időben, próbálj meg hideg borogatást csinálni konyharuhába csomagolt jégkockákkal. Hagyd a bőrödön kb. 20 percig, utána a bőr kevésbé lesz kipirult.

Ha érzékeny a bőröd, a bőrápolási termékek bizonyos összetevői megzavarhatják a bőr védőrétegét és fellángolást okozhatnak, ezáltal kipirosodást eredményezve. Próbáld meg elkerülni az olyan termékeket, amelyek olyan irritáló anyagokat tartalmaznak, mint az illatanyagok, az alkohol, a ftalátok, a szulfátok és a parabének. Ha a bőröd mégis gyulladttá válik, vigyél fel egy hidratáló kipirosodás elleni krémet nyugtató összetevőkkel, például aloe verával és kamillával.

Még ha normál bőröd is van, a túl sok hámlasztás kiszáríthatja a bőrt, valamint foltokat és pattanásokat hozhat elő. Kerüld a durva arcradírok, a savas hámlasztók és a mechanikus tisztító kefék túlzott használatát, korlátozd ezek alkalmazását heti két vagy három alkalomra.

A kipirosodott bőr egyéb okozói

A kipirosodás száraz bőr esetén is előfordulhat. Ennél a bőrtípusnál hiányoznak a létfontosságú olajok, ezért az sebezhetővé válik, és akár hajlamossá válhat a bőrpírra és a hámlásra is - különösen hideg időben. Keress gazdag bőrápolási krémeket és olajokat tápláló, hidratáló összetevőkkel, például hialuronsavval, E-vitaminnal és niacinamiddal. A nyugtató fátyolmaszkok néhány naponta történő használata egy másik nagyszerű lehetőség a száraz, kipirosodott bőr kezelésében, mert az intenzív kezelés elősegíti, hogy a bőr megnyugodjon és kevésbé legyen foltos.

Időnként a kipirosodott bőrt bizonyos ételek/italok, például a fűszeres ételek vagy az alkohol, vagy bizonyos gyógyszerek idézik elő. A stressz kiütéseket is okozhat, így az öngondoskodás gyakorlása és a pihentető tevékenységek előtérbe helyezése hatalmas változást hozhat a hangulatában, és távol tarthatja a kipirosodást.

Ha a bőröd folyamatosan vörös és a szokásos gyógymódok nem segítenek rajta, akkor súlyosabb bőrbetegséged lehet, például ekcéma, rosacea vagy dermatitis. Ebben az esetben forduljon gyógyszerészhez vagy bőrgyógyászhoz, aki szükség esetén erősebb kezelést írhat elő.